Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu Mapa stránek
Flag cz Flag DE Flag EN Flag RU
Dnešní datum: 16.10.2018    Svátek má: Havel  (Zítra: Hedvika )
 Z psího kalendáře: Lojza (Zítra: Monty )
Hlavní stránka:   Rhodéský Ridgeback | Info o štěňatech

Chcete více informací o našem chovu?
  - O nových štěňatech.
  - O zdravotních prohlídkách.
  - O soutěžích.

Info o štěňatech -Štěně Rhodéský Ridgeback od násVloženo: 28.11.2012

 

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2011. Můj první rhodéský ridgeback byla Bahati Riveni a jako druhou jsem si pořídila Patony Katama King, která se stala zakladatelkou mé Chovatelské stanice Czech Paradise Ridges. Náš první vrh se narodil koncem roku 2012.

 

Nacházíme se v panenské přírodě Českého Ráje na rozloze 3000m2 a naší prioritou je odchov plemene Rhodéského Ridgebacka s kvalitním vzhledem a spolu s vyrovnanou povahou včetně socializace a základního výcviku.

 Naše štěňata jsou vychovávána v domácím prostředí se svou matkou. Jsou plně socializovaná na psi i na jiná zvířata - slepice, kočky, ale i domácího králíčka a morče, ruch města a i na auta a různé přístroje v domácnosti.

Jednou ze socializací je návštěva místní školky a školy, kde si nejen užijí děti a pomazlí štěňátka, ale štěňátka si zvyknou na více lidí.

Jsou vždy odčervená a oočkovaná.

Do nových domovů odcházejí vždy až po dosáhnutí 8 týdne života.

Vyžaduji vždy, alespoň jednu návštěvu nového majitele, aby poznal nejen on nás, ale i my jeho a mohl se seznámit a podívat se jak jeho potencionální štěně roste a vyvíjí se jeho povaha ve smečce.

Budu také chtít vědět do jakého prostředí štěně půjde, a jak se s ním bude zacházet. RR není pes do boudy už jen vzhledem k tomu odkud pochází.

Štěně si s sebou odveze nejen nějakou tu hračku, aby mu nebylo smutno v novém domově, ale také dostane kupní smlouvu s očkovacím průkazem a bude řádně odčervené, oočkované a tetované(pokud najde páníčky v zahraničí bude i očipované). V tašce si také odveze granulky na celý týden pro případný přechod na jinou značku.

 

 

Naše psi krmíme granulemi Nutrican, jelikož se nám osvědčily a pejskům velmi chutnají a jsou si myslím i finančně dostupné pro velké plemeno.

 

Štěňátka dostanou s sebou do svého nového domova:

Kupní smlouvu

Průkaz původu

Očkovací průkaz

Granule na týden

Hračku

a od nás vyrobený obojek


Pro rezervaci požaduji složit nevratnou zálohu ve výši 25% z ceny danného štěněte. Vratná je pouze v případě vyšší moci. 

Pár rad než si pořídíte nového pejska:

 

Ještě než si pořídíme jakékoliv štěně, musíte si uvědomit, že je to živý tvor a může tu s námi být i 10 a více let. Také je dobré si zjistit něco o danném plemeni např. RR leč je ve skupině honičů, tak bych ho zařadila do skupiny společeských psů, jelikož vyžaduje společnost a není rád dlouho sám.Po dobu svého života bude vyžadovat nejen kvalitní krmivo, ale i veterinární kontroly, pohyb, důslednou výchovu a láskyplnou rodinu a teplý pelíšek. Pokud jste schopni toto vše poskytnout pejskovi můžete si ho pořídit.

 

Pár rad na co si dát pozor při výběru štěněte:

    štěně si vždy vybírejte, tam kde bylo odchováno a zda se vám líbí prostředí, ve kterém žije, zda by se tam líbilo i Vám
    chtějte vidět i ostatní štěňata z vrhu a popřípadě i ostatní členy smečky
    nebojte se chovatele zeptat na jakou koliv otázku, co se vám nezdá na štěněti či ostatních psech a zvažte jak vám chovatel odpověděl, jestli vás jeho odpověď dostatečně uspokojila
    štěně ve vrhu by mělo být zdravé, čilé a zvědavé, také by na něm mělo být vidět, že je dobře živené a nestrádá, ale né překrmené
    štěně by mělo být voňavé a čisté a pokud je to pejsek, tak by mělo mít spuštěné obě varlata
    zjistěte si i čím bylo štěně krmeno a kdy a čím bylo odčerveno a naočkováno
    pokud zvažujeme pejska vhodného pro chov a výstavy, měli by jsme dávat důraz jak na vzhled a povahu, tak hlavně na zdravotní stránku rodičů a jejich předků i jejich potomků v jiném vrhu

Nejlepší je než si pořídíte štěně RR, tak se jet podívat do nějaké chovatelské stanice a třeba i do té kde již právě štěňátka mají.

 

Cena štěněte:

Obvyklá cena standardního pejska nebo fenky z průměrného chovu je 15.000-24.000.-Kč ( 600-1000 EUR.)

 

Standardní jedinci z kvalitních chovů a linií se cenově pohybují od 25.000-40.000.-Kč( 1000-1600 EUR).

 

 Obvyklá cena nestandardního "pet" jedince je 13.000-19.000Kč( 520-760 EUR.)


Tisk článku
Tisk článku